top of page

Nenovērtētā vērtība un ieradums - darbinieku atzinība

6.martā ASV atzīmē Darbinieku atzinības dienu (marta pirmā piektdiena). Ņemot vērā novērtējuma lomu darbinieku iesaistes un lojalitātes veidošanā, saliku dažus statistikas datus (pārsvarā no ASV gan):

Šeit arī dažas idejas, kas varētu rosināt padomāt, kā sniegt atzinību kolēģiem ne tikai īpašā dienā (6.martā vai algas dienā), bet ieviest ikdienas paradumus un rīkus, kas var kalpot par nozīmīgiem labsajūtas veidotājiem.


☕️ Velti kolēģiem gabaliņu no sava laika un enerģijas! Uzzini, kas viņiem ir aktuāls - kas ir labs, savukārt kam nepieciešams pievērst papildus uzmanību.


👏 Svini mazās (un, protams, lielās) uzvaras kopā! Lai gan ir sajūta, ka darbi nekad neapstājas, atceries, kad jāpaņem pauze un jāizbauda uzvaras augļi!


🙏 Mēs visi zinām, ka "paldies" ir bez maksas, taču ne vienmēr to atceramies pateikt. Kad Tu pēdējo reizi no sirds pateicies par labi padarītu darbu un papildus ieguldījumu?


💡Atrodi veidu, kā komandā iedzīvināt atzinības kultūru. Tas var būt gan elektronisks rīks, gan "paldies" līmlapiņas vai iespēja reizi mēnesī iesūtīt pateicības vārdus kolēģim, kuri tiek nolasīti komandas sanāksmē.


🥳 Neaizmirsti savu kolēģu dzimšanas dienas. Pat, ja kolēģis nevēlas to svinēt plašākā pulkā, atceries apsveikt.


👩‍🎓Apdomā veidus, kā pateikt paldies un reizē arī veicināt kolēģa izaugsmi vai produktivitātei - tās var būt vērtīgas mācības, konferences apmeklējums vai kāds darbam nepieciešams "gadžets".


😯Ne vienmēr viss dzīvē norit gludi. Tādēļ atceries par kolēģu noieto "extra mile" brīžos, kad viņiem nepieciešama Tava pretimnākšana. Empātija un patiesa ieinteresētība ir uzticības pilnu attiecību priekšnosacījums.


🧞‍♂️Ikviens no mums ir atšķirīgs - ar savu personību un interesēm. Izzini kolēģu atšķirības un preferences - viens ļoti novērtēs publisku atzinību, cits - ar roku rakstītu zīmīti vai brīvu pēcpusdienu pēc veiksmīgi noslēgta projekta. Spēks ir individuālā pieejā.


---

Statistikas dati no:Comments


bottom of page