top of page

Datora redzes sindroms un ko varam darīt redzes pasargāšanai?

Kā darba dienas noslēgumā jūtas Tavas acis?

Pēdējā gada laikā esmu veikusi vairākas aptaujas, kurās vidēji 50% darbinieku atzīst, ka dienas beigās izjūt redzes nogurumu un/vai acu diskomfortu. Kādā uzņēmumā tie ir arī 70% kolēģu. Dati labi sasaucas ar pasaules pētījumu datiem, kas liecina – lielais vairums no mums saskaras ar datora redzes sindromu.


Tajā pat laikā redze ir kaut kas, par ko bieži nerunājam. Vai, tas, ka ikdienā nevaram izbēgt no ekrāna lietošanas nozīmē to, ka mums jāsamierinās ar redzes diskomfortu?

Un ko varam darīt, lai izvairītos no nepatīkamām izjūtām - graušanas sajūtas, dedzināšanas, miglošanās acīs, galvassāpēm?


Daži ieteikumi:

  • Pievērs uzmanību savam darba vietas iekārtojumam. Vai ekrāna augšējā mala ir tikai nedaudz zem acu līmeņa? Vai ekrāns atrodas aptuveni izstieptas rokas attālumā?

  • Kāds ir apgaismojums Tavā darba vietā? Būtiski, ka apkārtējais apgaismojums telpā un ekrāns nav pārāk lielā kontrastā. Ja apgaismojums šķiet nepietiekams, apdomā galda lampas lietošanu vai darba galda pārvietošanu uz labāk apgaismotu vietu (strādājot no mājām).

  • Mēģini atrast veidus, kā regulāri paņemt nelielas atpūtas pauzes no ekrānu lietošanas. Viens no labākajiem ieteikumiem – biežāk palūkojies pa logu tālumā.

  • Atrodi veidus, kā vari būt kustībā. Fiziskās aktivitātes, laba darba ergonomika un pauzes ir labs pamats tam, lai justos gan enerģiskāk, un tas arī radīs pozitīvu ietekmi uz redzes veselību.


Jauna Vesles Birojs lekcija Tavai redzes veselībai


Lai vairāk uzzinātu par rūpēm par savu redzi un acu veselību Vesels Birojs vieslektoru saimei esam pieaicinājuši redzes atjaunošanas skolotāju un ilggadēju konsultanti Viju Bušu.


Vija ir sertificēta dabiskas redzes atjaunošanas skolotāja, konsultante, un pasniedz lekcijas, kurās gan noskaidrojam, kādēļ saskaramies ar redzes traucējumiem, gan, būtiskākais, kopīgi izmēģinām vingrinājumus un aplūkojam ieradumus labākai redzei un pašsajūtai.


Ja vēlies uzzināt vairāk par piedāvājumu, uzraksti: info@veselsbirojs.lv