top of page

Draugs darbā?

Draudzība darbā – vai tas ir patīkams bonuss vai arī iedrošināma un darba produktivitāti uzlabojoša darba vides sastāvdaļa? Šajā rakstā ielūkosimies datos no pētījumiem citur pasaulē.


Bet pirms tam - pagājušajā nedēļā, gatavojoties dots. organizētajam vebināram, izveidoju viendienas aptauju Linkedin, kurā vaicāju: "vai Tev darbā ir labs draugs?"


Izrādās, ka:

  • puse respondentu (49%) atbildēja apstiprinoši - labs draugs darbā ir

  • 16% labprāt vēlētos izveidot draudzīgas attiecības

  • taču 32% bez draugiem darbā jūtas labi.

Tā kā, manuprāt, par draudzību darbā nav viennozīmīga skatījuma, tad infografikā nedaudz sīkāk par datiem. Pārsvarā no Gallup pētījumiem, kuriem gana liela datu bāze, lai noskaidrotu korelāciju starp respondentiem, kuriem darbā ir labākais draugs un tiem, kuri šādam apgalvojumam nevar piekrist.Pamatā dati ir tādi, kā dziesmās dzied: draudzība uzvar. Darbinieki ar labāko draugu darbā ir gan iesaistītāki, gan laimīgāki; pie tam, statistiski biežāk uzrāda labākus darba rezultātus.


Taču, kopš strādājam attālināti, vērojama tendence: pat, ja mēs nerunājam par draudzību, bet par kopības sajūtu - pēdējo gadu laikā (statistiski) esam kļuvuši atsvešinātāki. Īpaši vecuma grupā līdz 25 gadiem darbinieki jūtas vientuļāki.


Bet, ko tad darīt darba devējam vai vadītājam?


Skaidrs, ka mērķis nav piespiest, lai kolēģi kļūtu par labākajiem draugiem. Taču vairāk domāt par vides veidošanu, kas atbalsta cilvēcīgas un draudzīgas attiecības kolēģu starpā. Tas nozīmē – gan par organizatoriskiem risinājumiem, gan kultūras jautājumiem – palīdzot sajusties vienotākiem, pat, ja nestrādājam fiziski plecu pie pleca.


Avoti un noderīgas saites lasīšanai par šo tēmu:

Comments


bottom of page