top of page

Daži ieteikumi produktīvākam darbam

Vai zini, kad ir Tava "Zelta stunda"? Īpaši, strādājot no mājām, būtiski novērtēt, kad Tu esi visefektīvākais. Kad Tev ir labākās iespējas netraucētam darbam un kad jūti - personīgie enerģijas un kognitīvie resursi ir visaugstākie.


Bieži vien par "Zelta stundu" dēvē 1-2 stundu logu uzreiz pēc pamošanās, kuru vērts ieguldīt nevis praktisko lietu "apdarīšanai" (pārbaudīt sociālos tīklus, vest bērnus uz skolu utt.), taču tā vietā piecelties agrāk un ieguldīt šo laiku:

  • personīgajā izaugsmē (piemēram, izlasīt vērtīgu grāmatas lapaspusi)

  • veikt nelielu treniņu un meditāciju

  • sagatavot "to-do listu" dienai un noskaņoties

  • veltīt laiku būtiskam darba uzdevumam.

Taču ne obligāti tieši Tavs produktīvākais laiks būs agri no rīta. Tādēļ iesakām veikt savas dienas novērtēšanu un pēc tam apdomāt, kā vari to padarīt efektīvāku.


Veic nelielu “auditu” – novēro un pieraksti paveiktos darbus, savas pārdomas un izjūtas darba dienas laikā:

  • Kad Tev darbi iet uz priekšu visraitāk?

  • Kad Tev rodas vislabākās idejas un Tu spēj atrisināt sarežģītajos jautājumus?

  • Kad Tu jūties, ka atrodies “flow” stāvoklī – ar visām savām maņām darbos?

  • Kad Tevi vismazāk iztraucē?

  • Arī - kad Tev zūd enerģija un koncentrēšanās spējas? Kas ir tie dienas laiki, kad tevi visbiežāk iztraucē darba kolēģi vai mājinieki?


Kad esi sapratis savas produktīvākās dienas stundas un arī iemeslus, kādēļ citi dienas laiki nav tik produktīvi, pārskati savus veicamos ikdienas uzdevumus. Ieplāno, ka stratēģiskās lietas un tie uzdevumi, kas prasa vislielākās koncentrēšanās spējas, būtu ieplānoti Tavā “zelta laikā”.


Sāc dienu ar savu uzdevumu nospraušanu un prioritāšu plānu – tas palīdzēs darba dienas gaitā nenovirzīties no kursa. Saspringtā darba grafikā būtiski ieplānot arī pusdienas un uzdevumus, kas būtiskas tev personīgi vai ģimenei.


Plānojot uzdevumus darbā un arī ģimenē (piemēram, saistībā ar ēdiena gatavošanu, palīdzību bērniem mājas darbos utt.), apdomā, vai kādu no darbiem nav iespējams deleģēt. Ja esi laika trūkumā, zini, ka ne visas lietas būs iespējams paspēt – tādēļ vērts padomāt arī par to, ko vari nedarīt vai no sava esošā darbu saraksta pārcelt uz tālāku laiku.


Noslēdzot darba dienu, pārskati savu “to-do listu”, pievienojot neatrisinātos uzdevumus, jautājumus un idejas. Pierakstot šos atvērtos jautājumus un neizdarītos darbus, Tev būs daudz mierīgāka sirds, lai varētu pilnvērtīgi atpūsties!


Un atceries – atpūta un pilnvērtīgs miegs, ir jābūt Tavu prioritāšu augšgalā. Jo bez resursiem nevarēsi turpināt būt produktīvs. Ir jāmāk parūpēties par sevi, lai labi parūpētos par citiem ilgtermiņā.


Nepieciešamas mācības?

Ja vēlies savai komandai vai uzņēmumam organizēt mācības par veselīgu un efektīvu darbu no mājām (un ne tikai), ieskaties Vesels Birojs mācību piedāvājumā šeit vai raksti uz info@veslesbirojs.lv un mēs sagatavosim uzņēmumam pielāgotu mācību programmu.


Laima Buša

Comentarios


bottom of page