top of page

Vebinārs par darbinieku labbūtību ilgtermiņā (ieraksts)

26.oktobrī tikāmies Stebby Latvija un Vesels Birojs kopīgi veidotajā vebinārā par labbūtību kā ilgtermiņa izvēli. Šis vebinārs varētu būt interesants tieši personāla vadības speciālistiem un vadītājiem, jo aplūkojam labbūtību un ar to saistītos izaicinājumus tieši organizācijas kontekstā.


Programma:


Darbinieku labbūtība un ilgtspēja: par veselīgām izvēlēm ilgtermiņā

Pēdējā laikā daudz tiek runāts par darbinieku labbūtības nozīmi un nepieciešamību ieguldīt labbūtības veicināšanas pasākumos. Līdz ar to rodas jautājumi: kas ir tie darba vides aspekti, kas rada vislielāko ietekmi? Un kas ir tie atbalsta mehānismi un pasākumi, kuriem darba devējam būtu jāpievērš īpaša uzmanība, domājot par savu darbinieku veselību un labbūtību ilgtermiņā?


Šajā vebinārā, lūkojoties caur labbūtības modeļa PERMAH dažādajām šķautnēm un pēdējo gadu pētījumu datiem par darbinieku veselību un labbūtību Latvijā un pasaulē, meklēsim atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.


Vebināra ietvaros runāsim par:


🔸Darbinieku labbūtību un ilgstspēju

🔸Jaunākajiem pētījumiem par to, kā jūtas darbinieki

🔸Darba vides aspektiem, kas īpaši ietekmē darbinieku labbūtību

🔸Iespējamiem risinājumiem un nākamajiem soļiem


Laima Buša, Vesels Birojs projekta veidotāja. Mg.sc.soc. Ikdienā konsultē uzņēmumus un organizē mācības par labbūtībai veltītām tēmām. Sertificēts darba aizsardzības speciālists ar 10 gadu darba pieredzi darba veselības, personāla vadības un darbinieku pārstāvniecības jautājumos.


Pierādīt labbūtības nozīmi darbavietā

Laikā, kad par labbūtības programmām un dažādām uz labbūtību vērtām iniciatīvām un to nozīmi tiek runāts daudz – nav šaubu par to pozitīvo ietekmi – sākot no biroja produktivitātes palielināšanās līdz pat darbinieku apmierinātības paaugstināšanai. Tomēr joprojām ir viens būtisks izaicinājums: Kā pārliecināt vadību, ka šīs iniciatīvas patiešām darbojas un ieguldījums darbiniekos ir tā vērts.


Šajā prezentācijā Stebby iepazīstinās Jūs ar faktiem un veidiem, kā efektīvi pārliecināt vadību ar labsajūtas uzlabošanas programmu vērtību neatkarīgi no tā, vai jūs plānojiet uzsākt jaunu programmu vai uzlabojat jau esošo.


Liene Vesere, Stebby Latvija vadītāja. Ap 10 gadu pieredze komandu vadībā ar fokusu uz darbinieku labbūtību un iesaisti. Dzīvo un strādā ar pārliecību, ka patiesas rūpes par darbinieku labbūtību un veselību ļauj ikvienam sasniegt savu masimālo efektivitāti. Šobrīd esot Stebby – Liene turpina izpratnes par labūtības nozīmi veicināšanu

Comments


bottom of page