top of page

Atgriezeniskās saites kultūra Latvijā

Kāda ir atgriezeniskās saites kultūra Latvijā? Par to, cik daudz darbinieku ikdienā saņem atgriezenisko saiti un kāds ir vēlamais atgriezeniskās saites biežums, kā arī citu informāciju uzzini no Agneses Krīgeres pētījuma, ko esmu apkopojusi infografikas formā.

Daži secinājumi:

  • Aptuveni 40% darbinieku atgriezenisko saiti par savu darbu saņem tikai dažas reizes gadā vai pat retāk. Taču regulāra atgriezeniskā saite ir būtiska gan lai spētu rast labākus risinājumus darbam, gan motivētu darboties.

  • Lielākā daļa darbinieku novērtē ne vien vadītāja, bet arī kolēģu atgriezenisko saiti. Darba devējiem ir vērts domāt par veidiem, kā iedzīvināt un aktivizēt pozitīvu atgriezenisko saiti kolēģu vidū. Iedrošināt un dot instrumentus, kā iespējams biežāk pateikties un izrādīt atzinību citiem par labi paveiktu darbu.

  • Īpaši vadītājiem ir jābūt zinošiem, kā pareizi un kvalitatīvi sniegt atgriezenisko saiti (gan koriģējošo, gan pozitīvo), lai tā būtu motivējoša un uz darbību vērsta.

Saproti, ka sen neesi devis atgriezenisko saiti?


Jau šodien vari pārliecināties, cik patīkami ir sniegt pozitīvu atgriezenisko saiti. Atceries nesenu situāciju, kad kolēģis (tas var būt arī ģimenes loceklis) bija labi padarījis darbu vai profesionāli izrādīja kādu kompetenci. Pastāsti par to šim kolēģim un pateicies par viņa rīcību. Noteikti vari piebilst arī par šī darba vai ieguldījuma pozitīvo ietekmi - spēks ir detaļās!

Comments


bottom of page